שרדנו עוד אנימיקס

בדוכן. אנימיקס 2016

בדוכן. אנימיקס 2016

אני אומר "שרדנו" כי בכל זאת לא פשוט לבלות חמישה ימים בדוכן/פסטיבל, בפרט כשמדובר בשהות מאוד ארוכה ברוב הימים. עם ולמרות כל זה, נהניתי. באמת.

אז כדי לסכם, החלטתי למנות את הדברים שעשו עבורי את הפסטיבל:

1. הקהל!

אני די בטוח שזה נכון לגבי כל יוצר – קודם כל, אנחנו שם בשביל הקהל. "נו בטח," אתם בוודאי חושבים. "אתם רוצים למכור כמה שיותר." ואם כך חשבתם, אתם צודקים, אבל זה לא מסתכם בזה.

זה גם האינטראקציה עם הקוראים – ההזדמנות לדעת אם ואיך משהו שיצרתי השפיע על מישהו אחר. לבדוק עד כמה המדריך החדש מועיל לאנשים שקנו אותו. לגלות מה הכי אהבתם ולמה אתם מצפים, ושבעצם יש לי עדיין סיבה להמשיך וליצור. זה מרענן, מעודד ומחזק, ועל כך אני מודה לכל מי שעצר בדוכן להחליף כמה מילים.

מעבר לזה, כקורא נלהב של קומיקס מגיל צעיר, זה נפלא להיות מוקף בעוד אנשים שאוהבים את התחום ולנהל שיחות על מה שקורה בדיסי מארבל, או על סרטים חדשים שיצאו או ייצאו בקרוב, או לקבל/לחלק המלצות על ספרים שונים. נראה לי שהבנתם את הרעיון.

אנימיקס 2016אנימיקס 2016

2. היוצרים.

קצת שלל מאנימיקס 2016

קצת שלל מאנימיקס 2016

אירועי קומיקס מרגישים קצת כמו מפגש משפחתי עבורי. חבורת היוצרים מתכנסת שוב וכולם מדברים על דברים שעשו ומתכננים לעשות, מצב התחום בארץ, חומרים וטכניקות שמצאו/ניסו לאחרונה, וכדומה. בין לבין, מוצאים גם דרכים שונות להעביר את הזמן ביחד. כמובן שגם בודקים את ההיצע החדש, וכמדי שנה, חזרתי עם כמה חוברות חדשות.

עומר "ארטיסטה" אלמליח גם פירגן עם ציור מגניב של חברי הגדנע"ע.

הגדנע"ע על פי עומר "ארטיסטה" אלמליח

הגדנע"ע על פי עומר "ארטיסטה" אלמליח

3. הפסטיבל.

אנימיקס 2016

השנה האירוע הרגיש לי חגיגי במיוחד, בעיקר בזכות אירועים במתחם הסינמטק שארגן אחראי הדוכנים החדש – ולדיק סנדלר. כמובן ששמחתי לעזור לפעילות החדשה להתממש ומצאתי את עצמי מנחה דו-קרב בין שני מאיירים כמה פעמים ביום (וגם משתתף באחד), או שופט תחרות תחפושות, או מגריל פרסים למשתתפים בבינגו דוכנים.

מי שפספס מוזמן לבקר בדף הפייסבוק של אנימיקס ולראות סרטונים ששודרו בשידור חי במהלך הפעילויות. אם חשבתם שהפסטיבל הוא רק דוכנים וסדנאות/הרצאות, לא עוד.

4. קלאוס ג'נסן.

קלאוס הוא יוצר קומיקס ותיק, ידוע, בין היתר, בזכות עבודת הדיו שלו על היצירות הגדולות של פרנק מילר. הוא עובד עד היום על פרויקטים מרכזיים בשתי החברות הגדולות ועוסק גם בהדרכה. השנה, הוא הגיע לביקור בארצנו בחסות חנות הקומיקס קומיקאזה.

קלאוס ג'נסן באנימיקס 2016

אמנם פגשתי את קלאוס לפני הפסטיבל כשהעביר סדנה במוזיאון הקומיקס, אך הוא נראה עייף עדיין מהטיסה ולא יצא לנו כל כך לדבר. במהלך הפסטיבל, בזמן אירוע ההחתמה שלו, החלטתי לגשת עם דוגמאות מעבודותיי כדי לקבל כמה עצות לשיפור. בשיא הכנות, ציפיתי שהוא ישלח אותי לדרכי לאחר כמה משפטים זריזים, אך במקום זאת זכיתי לשיעור פרטי מיוצר אגדי.

קלאוס לקח את הזמן (קרוב לחצי שעה) והסביר בפרטי פרטים את הגישה שלו לציור ולשימוש בדיו, תוך כדי שהוא חותם על יצירותיו לשאר המבקרים. נראה שהיה באמת חשוב לו שאבין בדיוק למה הוא מתכוון, ובאותה עת שאדע שאיני חייב להסכים איתו. בסופו של דבר, הוא השאיר אותי מלא השראה וחדור מוטיבציה להמשיך בדהרה לפרויקט הבא.

5. הבין לבין.

בין המכירות לשיחות לפעילויות ולכל השאר, הספקתי גם לשבת בדוכן עם בקבוק דיו וערכת צבעי מים חדשה ולהשתעשע עם סגנון חדש. אמנם שנים לא נגעתי בצבעי מים, אבל אני חייב להודות שנהניתי.

אנימיקס 2016אנימיקס 2016אנימיקס 2016

אז מה עושים עכשיו?

ג'וקר

ביום ראשון הקרוב, ה-14 לאוגוסט, יתקיים ערב מיוחד לכבוד דמותו של הג'וקר באוזןבר בתל אביב (קינג ג'ורג' 48) עם הקרנה, הרצאה, דוכני מרצ'נדייז ועוד. גם אני אהיה שם, אצייר סקיצות במתנה של הליצן המפורסם למבקרים ואציג גם הדפסים וקצת אומנות מקורית למכירה.

דף האירוע בפייסבוק נמצא כאן.

פורסם בקטגוריה חוויות, תמונות. אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>