להתראות 2015

יושב ומצייר באירוע אומנות ונתינה של קומיקס וירקות ולתת.

יושב ומצייר באירוע אומנות ונתינה של קומיקס וירקות וארגון לתת.

זה קורה בכל פעם מחדש – אני נהיה שקוע בפרויקט כזה או אחר והבלוג שוקע לתרדמת. זה כבר ידוע שבלוגר לא ייצא ממני. הנטייה שלי לשתף כל דבר עם קהל בלתי נראה לא הכי גבוהה. זה לא אתם, זה אני.

למזלי, מדי פעם יש אירוע לפרסם או לסכם, יש פרויקט שמתקרב לסיום, או שפשוט חלפה לה עוד שנה והגיע הזמן לחשוב קצת אחורה וקצת קדימה ואולי גם לשתף אתכם בכמה מהמחשבות.

אפשר לומר ש-2015 הייתה שנה משמעותית עבורי, עם הרבה תקוות, מספר אכזבות, ושינוי אחד מאוד משמעותי. בעיקר אפשר לומר שהרגשתי מאוד עסוק, שזה לרוב דבר טוב.

נשמע די מעורפל, לא?
טוב, בואו נדבר על זה. הנה סיכום שנת 2015 המורחב ודי אישי שלי.

רוקט וגרוט משומרי הגלקסיה בדיו וגואש.

רוקט וגרוט משומרי הגלקסיה בדיו וגואש.

דרך חדשה/ישנה

2015 – השנה שהייתה.

בנובמבר 2010 התחלתי לעבוד במשרה חלקית בסניף רעננה של קומיקס וירקות. כפרילנסר שעובד מהבית מצאתי את עצמי סגור לבדי בין ארבעה קירות למשך רוב שעות היום, ומשמרת אקראית בחנות קומיקס נראתה כדרך טובה לצאת קצת מהבית ולדבר עם אנשים אמיתיים – במיוחד כשנושא השיחה היה קומיקס (ושאר ירקות).

מאוד נהניתי לעבוד בחנות, וכנראה שהירקנים חשבו שאני לא רע בזה כי כמות המשמרות הלכה וגדלה עד שבספטמבר 2011 המשרה הפכה למלאה ואני הפכתי למנהל סניף.

במשך שלוש וקצת שנים יצא לי להכיר הרבה חברים חדשים, לעקוב מקרוב אחר כל מה שקורה בתעשיית הקומיקס, וכל זאת עם משכורת קבועה. מצד שני, התפוקה שלי כיוצר צנחה והעסק שהתחלתי (קומיקום) היה על סף קריסה. האתר שלי נעלם ולא מיהרתי לשקם אותו. הוצאת קומיקס חדש לא נראתה באופק (למרות הביקוש אליו נחשפתי בחנות). במילים אחרות, הייתי צריך להכיר בעובדה שהעבודה בחנות הפכה לעיקר העיסוק שלי ולהחליט אם זה הכיוון בו ארצה להמשיך.

בתחילת שנה זו קיבלתי את ההחלטה לעזוב את החנות ולחזור ליצור.

יודה!

יודה!

תקוות, אכזבות ומה שביניהן

השנה שהייתה.

2015 – השנה שהייתה.

אני חייב להודות שניגשתי אל דרכי החדשה עם קצת יותר מדי התלהבות ומעט בלבול. בין רשימת הפרויקטים הישנה שלי, מספר רעיונות חדשים שצצו במהלך השנה והצורך להתפרנס כפרילנסר נמשכתי למספר כיוונים במקביל ולוח הזמנים שדמיינתי הפך מהר מאוד לבלתי אפשרי. אחת ההחלטות המוקדמות שלי הייתה להפיק קומיקס רשת חדש, אך עם הזמן גיליתי שאיני נמשך לרעיון – לפחות לא מספיק בשביל לגזול זמן ומשאבים מפרויקטים אחרים. ניסיתי גם לפנות למימון המונים על מנת לזרז את המימון של אחד הפרויקטים, אך ללא הצלחה, למרות שהניסיון היה מאוד מסקרן וחינוכי. בקיצור, דברים לא התקדמו בדיוק לפי התכנית. אבל…

בסך הכל, אני מרגיש שזו הייתה שנה מאוד טובה עבורי. חזרתי לצייר על בסיס יומי ולהתנסות עם שיטות וחומרים שונים. השתתפתי ביותר אירועי קומיקס. החזרתי את האתר הזה לשימוש (גם אם השימוש בו די אקראי). הגדלתי את הפעילות בדף הפייסבוק של קומיקום בצורה משמעותית. ובעיקר, עבדתי על מספר פרויקטים מרגשים שעל חלקם אני חולם כבר הרבה מאוד זמן. במבט לאחור, עשרת החודשים האחרונים היוו תקופה חשובה מאוד של התנסות והיערכות, והפכו את המשך הדרך שלי להרבה יותר ברורה.

איורים בהשראת ידוענים שנפטרו ב-2015.

איורים בהשראת ידוענים שנפטרו ב-2015.

מבט קדימה אל 2016

2015 - השנה שהייתה.

2015 – השנה שהייתה.

אם 2015 הייתה שנה של היערכות, התקווה הגדולה שלי היא ש-2016 תהיה השנה בה נראה כמה מהפרויקטים יוצאים לאור. אני מעדיף להימנע מלספר יותר מדי בשלב זה, בעיקר כי דברים בדרך כלל לא יוצאים לפועל כמתוכנן, אבל אני יכול להגיד שצברתי לא מעט חומרים בחודשים האחרונים. אני אמשיך לפרסם הצצות מדי פעם בדף הפייסבוק, אבל מידע מפורט אודות הפרויקטים יפורסם רק ברגע שיהיה להם תאריך יציאה. למרבה המזל, לאחד מהם כבר נקבע מועד השקה אז אני יכול לדבר עליו.

ביום שישי, ה-29 לינואר, 2016 יתקיים אירוע השקה של המדריך שלי לציור קומיקס. כפי שציינתי בעבר, מדובר בספר שידגים כיצד לצייר דמויות, רקעים ומה שביניהם, וכיצד לשלב אותם יחדיו כדי ליצור קומיקס. המדריך מבוסס במידה רבה על סדנאות וחוגים שהעברתי לאורך השנים ומלווה בלמעלה ממאתיים איורים.

פרסום האירוע "על אמת" יתחיל רק בעוד שבועיים, אך חשבתי שיהיה נחמד לסיים את הפוסט הזה בנימה אופטימית שכזו.

בינתיים, הייתי שמח לשמוע איך הייתה השנה עבורכם ואם יש לכם תכניות/ציפיות ל-2016.
קדימה, שתפו!

פורסם בקטגוריה חדשות, כללי, תמונות. אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.

2 תגובות על להתראות 2015

  1. מאת מולי יחבס‏:

    נהדר לשמוע שבסוף תוציא את המדריך שלך!
    בהצלחה!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>