הדסטארט, היום הראשון.

עטיפה לא סופית

חשבתי לשתף אתכם במחשבות ותחושות שלי במהלך הקמפיין שפרסמתי אתמול. אל תדאגו, אני לא אעשה את זה על בסיס יומי.

בסך הכל, אחרי בערך 24 שעות מפרסום הפרויקט אני מרוצה. זכיתי לראות לא מעט שיתופים וכ-10% מהסכום כבר גוייס (יאיי!). אין לי קנה מידה להשוואה אז פשוט אניח שזה ממש טוב. גם התגובות שקיבלתי היו מאוד מעודדות ותומכות, וחלקן עוררו אצלי נקודה למחשבה שברצוני לחלוק עמכם.

עצה אחת שהגיעה ממספר גורמים היא להוסיף מדרגות תמיכה, משתי סיבות מאוד הגיוניות:

1. תמורות אטרקטיביות יעודדו יותר אנשים לתמוך בפרויקט.

2. עם מדרגות תמיכה גבוהות יותר יהיה ניתן להגיע ליעד עם פחות תומכים.

כאמור, שיקולים מאוד הגיוניים, וסקירה רנדומלית של מספר קמפיינים אחרים אפילו מאשרת שהם די מוצדקים. הבעיה היא שיש לי ראש די עקשן ואפשר גם להגיד שהוא אוהב לראות דברים די באופטימיות (בכל זאת, אני יוצר קומיקס בעברית), וכך הוא מגיב לנ"ל:

1. נכון, אבל מה יכול להיות יותר אטרקטיבי מהספר עצמו? הרי השקעתי בו הרבה יותר זמן, מחשבה ועבודה מאשר אוכל להשקיע בכל תמורה שלא תהיה. האם כמה חתיכות מרצ'נדייז יעשו את ההבדל? או שיעור פרטי? רגע, בעצם אני יכול להציע שיעורים פרטיים בלי להוציא ספר. אוי לא, מה עשיתי?! [משם זה נהיה יותר מוזר…]

2. גם נכון, אבל מעבר לסוגייה של "מה כבר אוכל להציע ובכמה ושישאיר לי גם זמן לסיים את הספר בהקדם?!", מדובר במימון-המונים, לא? אז לאיזו כמות של תומכים מתייחסת המילה "המונים"?

חשבון פשוט – אם מאתיים איש יזמינו מראש עותק של הספר, היעד הושג. הרבה יסכימו שזה מספר גבוה וקשה להשגה. מה אתם חושבים? בהתחשב בספר שלדעתי מאוד רלוונטי לתחום הקומיקס, ובקהילה הגדלה והתוססת שעוסקת בתחום, האם ביחד נוכל להפיץ את הפרויקט רחוק מספיק כדי למצוא את אותם מאתיים תומכים? ואם התשובה היא לא, האם יש בכלל טעם להוציא לאור את הספר?

אציין שאני אכן שוקל להוסיף מדרגות תמיכה נוספות אם וכאשר אחת הקיימות תאזל (נדמה לי שמההקדשות המאויירות נותרה רק אחת), אבל גם הן לא גבוהות כל כך (לא יותר ממאה ש"ח).

אשמח מאוד אם תכתבו לי מה אתם חושבים, גם לגבי הנאמר כאן וגם לגבי תמורות שהייתם אולי רוצים לראות. אפשר להגיב כאן או בפייסבוק או לשלוח לי אימייל. ואם לא יצא לכם עדיין, בבקשה תשקלו לתמוך ו/או לשתף את הפרויקט.

תודה רבה!

פורסם בקטגוריה חוויות, חוות דעת. אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.

2 תגובות על הדסטארט, היום הראשון.

  1. מאת עומר רייס‏:

    בהצלחה לך בפרויקט, מקווה שתצליח לגייס את היעד, עשיתי לו שייר…

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>